BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Geriausios alternatyvos parinkimas

Aukštosiose mokyklose ir stojamuosiuose egzaminuose į universitetus studentams dažnai duodami uždaviniai, kuriuose reikia sudaryti lygtis. Studentui pirmiausia reikia pervesti uždavinio sąlygas į matematikos kalbą ir tada išspręsti gautas lygtis bei nelygybes. Uždavinyje aprašytoje situacijoje studentui reikia iš vienų skaitinių reikšmių gauti kitas skaitines reikšmes. Kaip pavyzdį, pateikiame pirmą ir paskutinį tipinių uždavinių aukštosios mokyklos uždavinyne sakinius:
Dvi mašininkės turi atspausdinti rankraštį… Kiek valandų prireiks kiekvienai mašininkei spausdinti rankraštį?
Motorlaivis išplaukia pasroviui iš upės prieplaukos… Kiek laiko reiks dviratininkui nuvažiuoti iš miesto iki turizmo centro?
Vario-cinko lydinys, kuriame buvo 5 kg cinko, sulydytas su 15 kg cinko…. kokia buvo pradinė lydinio masė?

Svarbu mokėti spręsti tokius uždavinius, kurie dažnai kyla pramonėje ir ekonomikoje, kai reikia paskaičiuoti ir sulyginti įvairius rodiklius, analizuoti įmonės veiklą ir pan. Tokios analizės padeda geriau suprasti esamą padėtį. Kitas natūralus žingsnis yra planuoti būsimą veiklą. O čia, aišku, yra galimos kelios alternatyvos, ir reikia pasirinkti geriausią iš jų.

Realiose planavimo ir valdymo situacijose vienu metu operuojama su labai dideliu kintamųjų kiekiu. Tačiau šiame straipsnelyje apsiribosime tik paprastais pavyzdžiais su mažu kintamųjų skaičiumi; tuos uždavinius galima išspręsti metodais, kurie žinomi netgi pirmus metus studijuojantiems algebrą, tokaiis, akip proporcijos, vieno tintamojo tiesinės funkcijos, nedidelio galimybių kiekio pilnas perrinkimas, sveikas protas.

Daugiau apie tai: Geriausios alternatyvos parinkimas (kartu ten yra keli pavyzdžiai ir uždaviniai)

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą