BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Higso bosono vieta teorijoje

Smulkiausi medžiagos elementai – elementariosios dalelės (kvarkai ir leptonai). Kvarkai yra atomo branduolio sunkiosios dalelės, o leptonai – mažytės ir lengvos dalelės (elektronai, neutrinai). Trys kvarkai sudaro nukleonus (neutronus ir protonus), iš kurių susidaro atomo branduolys, aplink kurį sukasi elektronai.

Visa materija sudaryta iš 24-ių tipų dalelių: 6 tipų kvarkų, 6 tipų leptonų ir lygiai tiek pat jų antidalelių. Dar egzistuoja sąveikos dalelės (bosonai), kurie perneša 4 sąveikos jėgas (elektromagnetinę, stipriąją, silpnąją ir gravitaciją) – jos vadinamos fotonais, gliuonais, W ir Z bozonais bei gravitonais. Gravitonų egzistavimas dar neįrodytas. Spėjama, kad 2012 m. liepos mėnesį CERN hadronų greitintuve aptikta paslaptingas Higso bosonas („dieviškoji dalelė“), kurios buvimas leistų paaiškinti bosonų masę.

Higso bosonas, kurio atradimą CERN patvirtino 2012 m. liepos 4 d., yra pirmasis ir vienintelis bosonas, kuris numatytas esantis labai prasta balerina.- jis negali padaryti suktuko.

Be to CERN LHC atrastas Higso bosonas kai kuriems tyrinėtojams sustiprino viltį, kad LHC vieną dieną galės dalelės, vadinamos „Higso singletu“, pagalba pasiųsti informaciją į kitą laiką. Jie tiki, kad jinai gali iššokti iš mūsų trijų matavimų į aukštesnius matavimus, kurie buvimą numato kai kurie modeliai. Keliaudama tais papildomais matavimais šios keistuolės gali patekti laike į praeitį ar ateitį. Netgi spėjama, kad tai bus atrasta jau po 2040-ųjų.

Skaitykite: Higso bosono vieta teorijoje

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą